Každá nevesta túži po krásnej svadobnej kytici, ktorá vynikne v jej rukách na ceste k veľkému „Áno“. Ako by mala taká svadobná kytica správne vyzerať? Svadobná kytica môže byť podľa vysnených predstáv nevesty, malá a jednoduchá, alebo na druhej strane väčšia a pestrofarebná. Pri výbere kvetov sa kladie dôraz aj na ročné obdobie svadobnej udalosti a hostiny, kedy sa obdobiu prispôsobuje celková farebnosť, tvar a sezónne detaily kytice. Taktiež sú obľubené kytice a výzdoby v štýloch vintage, glamour a tradičné, ktoré odzrkadľujú krajinu a jej tradície, kde sa svadba odohráva.

Aké farebné tóny použiť do svadobnej kytice?

 Obľúbené sú kombinácie bielej, oranžovej, žltej, ružovej alebo jemnej fialovej. Každú nevestu zvýrazní kytica v tmavom červenom odtieni v kombinácií s bielou. Jarný nádych bude cítiť z jemných pastelových tónov, v letných mesiacoch majú úspech žiarivé farby v kombinácii so zelenou a na jeseň zažiari s jesennými dekoráciami v prírodných farbách. Zimné obdobie možno zvýrazniť  bielym kvetom s nádychom  fialovej farby.

Akým spôsobom uviazať svadobnú kyticu?

Svadobná kytica má tiež mnoho podôb. Uprednostňujú sa kytice viazané do poloblúku, ale nie sú výnimkou aj svadobné kytice zviazané vo voľnej kompozícii. Krásny detail ukáže hodvábna stuha, ktorou je svadobná kytica zviazaná. Stuha môže vytvárať mašľu, do popredia sa dostávajú visiace stuhy zo stoniek, ktoré dotvárajú farebnú kombináciu. Do svadobnej kytice sa môžu pridať jemné dekorácie, ako napríklad farebné dekoratívne drôty, čipky alebo kvetinové brošne, ktoré kytici pridávajú svoju eleganciu.